Házirend

HÁZIREND

A kutyaiskola területére történő belépéssel a gazda és kísérőik vállalják, hogy megismerte és betartja az iskola házirendjét.

• Érkezési idő 7:50. Aki késik a foglalkozásról, azt az első megfogás végén tudjuk csak beengedni a pályára (kb 10-20 perc várakozással járhat).
  • A foglalkozásokon a közösség védelme érdekében csak oltott, chipezett, 3 hónapnál nem régebben féregtelenített kutyák vehetnek részt. Kutyaóvodába legkorábban a második kombinált oltás után két héttel lehet jönni, felnőtt kutyáknál pedig egy évnél nem régebbi veszettség elleni és kombinált oltás szükséges. Aki az oltások meglétét nem tudja igazolni, a foglalkozásból kizárható.
  • Más kutyáját nem simogatjuk, illetve nem etetjük.
  • Fertőző beteg kutya, illetve tüzelő szuka a kutyaiskola területén nem tartózkodhat!
  • A foglalkozáson résztvevő gazdák és kísérők kötelesek az oktatók utasításait betartani! Aki ennek nem tesz eleget, és ezzel veszélyezteti a kutyák vagy a gazdák biztonságát, a foglalkozásból azonnali hatállyal kizárható.
  • A kutyaiskola területén mindenki csak saját felelősségére tartózkodhat! 14 éven aluli gyermek csak felnőtt kísérővel vehet részt a foglalkozásokon.
  • A kutyák vagy más gazdák által okozott károkért a kutyaiskola felelősséget nem vállal.
  • A kutyavezető teljes jogi, anyagi és erkölcsi felelősséggel tartozik az önmaga és a kutyája által okozott károkért.
  • A kutyaiskola belső kapuját zárva kell tartani! Ki-és belépni csak az oktatók engedélyével és csakis abban az esetben lehet amikor a kutyák pórázon vannak. Lehetőleg hozzunk be magunkkal mindent, amire az órán szükség lehet.
  • Semmilyen körülmények között nem nevetjük ki a kutyákat.
  • Az iskolában vannak tanítás nélküli hétvégék, erről minden esetben a Facebook oldalunkon és a honlapunkon értesülhetsz (www.argoskutyaiskola.hu) erről több esetben szóban is felhívjuk figyelmeteket a tanfolyam ideje alatt.
  • A tanulás nem csak a kutyaiskola területén szükséges, az otthoni gyakorlás a suliban tanult feladatok elmélyítése elengedhetetlen az eredmények eléréséhez. Naponta  3 X 5-10 perc gyakorlás (házi feladat) mindenképpen ajánlott!
  • Pórázon lévő kutyákat úgy vezessük, hogy se az iskola területén sem pedig a parkoló területén ne érintkezzenek.
  • A kutyákat a területen pórázról csak az oktatók utasítására szabad elengedni.
  • Domináns, agresszív kutyáknak a kutyaiskola területén, parkolójában és annak környékén kötelező a harapásbiztos szájkosár viselése!
  • Fontos a foglalkozás előtt a kutyát röviden megsétáltatni, hogy lehetőség szerint ne az iskola területére ürítsen és vizeljen. Kan kutyák esetében ügyelni kell arra, hogy használati tárgyakat ne jelöljön le a kutya.
  • A kutyaürüléket és egyéb szemetet mindenki köteles maga után maradéktalanul eltakarítani, a kutyaiskolában és parkolójában is. A kutyaürüléket össze csomózott zacskóban lehet a kukába helyezni. Vagy az erre a célra az iskolában elhelyezett lapáttal lehet össze szedni, majd a kukába helyezni.
  • A kutyaiskola területén és a parkolóban a dohányzás TILOS!
  • A kutyaiskola területén lévő felszerelések csak rendeltetésszerűen használhatók saját felelősségre. Akadályokra ráülni, felmászni, ugrálni, futni rajtuk gyermekeknek is balesetveszélyes, ezért tilos!
  • Az oktatás során kép- és videófelvétel készülhet, amit az iskola felhasználhat nyilvános megjelenésre (weboldal, facebook, média stb…). Ha nem szeretnéd, hogy te vagy a kutyád szerepeljen ezeken, jelezd előre!
  • A befizetett tanfolyamok és megvásárolt bérletek ára nem jár vissza. Váratlan akadályozottság (pl. tüzelés, a kutya vagy a gazda betegsége) miatt félbehagyott tanfolyam később megbeszélés szerint folytatható egy másik csoporttal három hónapon belül, vagy ritkábban induló tanfolyamnál a soron következő csoporttal. A bérletek érvényességi idejét semmilyen körülmény nem befolyásolja.
  • Ha gyermekkel vagy idős személlyel érkezel, kérjük vedd figyelembe, hogy a kutyaiskola elsősorban a kutyák és a képzés részére kialakított hely. Az itt lévő kutyák nem feltétlenül vannak gyerekekhez szokva, szoktatva. Minden esetben a szülők felelnek a gyerekeik megfelelő viselkedéséért és biztonságáért. Amennyiben biztonságosabbnak érzed van egy elzárt részünk ahonnan szintén tudjátok nézni a képzéseket, használjátok ezt a lehetőséget.
  • Kísérő(k) csak úgy léphet(nek) a kutyaiskola területére, hogy jelenlétükkel nem zavarja(ák) a foglalkozásokat.
  • A foglalkozások közti szünetekben próbálj meg ellazulni és nem a kutyáddal foglalkozni.
  • Kérdezz bátran, segítünk! Ha valami nem sikerül elsőre ne add fel!

Rossz idő se vegye kedved! Mi esőben, szélben, fagyban is itt vagyunk, a foglalkozások rossz időjárás esetén is megtartásra kerülnek. Kivétel az extrém viharos időjárás! Megfelelő öltözetről viszont neked kell gondoskodnod!